חומרים טבעיים

מוצר שמגיע מהטבע רוצה וצריך לחזור לטבע, כך זה צריך להיות.

אנחנו משתמשים אך ורק במה שאנחנו מחשיבים לחומרים הטבעיים המשובחים ביותר.
השימוש בחומרים בני קיימא ממקורות מוסריים, נעשה תוך מחשבה ורצון שהחומרים הללו יוכלו לקבל חיים חדשים בעתיד. 

שיער סוס

זהו הבסיס והיסוד של מיטות הסטנס.
שיער הסוס הצנוע והענו הוא החומר האהוב עלינו ולו המאפיינים המופלאים ביותר.

מערכת אוורור מובנית
יש מעט מאוד חומרים המסוגלים להשתוות לשיער סוס בכל הנוגע לבניית מיטה. כל שיערה מסולסלת מתפקדת כקפיץ זעיר, מעצימה את העבודה של הקפיצים המבודדים שבמיטה, יוצרת תמיכה וגמישות ומעניקה למיטה אפקט יעיל ביותר – ונטילציה.
שיער סוס מפיג לחות בצורה כל כך אפקטיבית ומהירה. אם תשרו שיער סוס במים , תוציאו ותנערו אותו מעט, תראו שהוא מתייבש כמעט מיד.

שיערות הסוס פועלות ממש כמו נתיב אוויר מיניאטורי, כל שיערה היא מעין צינור חלול בעל תפקוד נימי מיקרוסקופי, היא מנתבת את הלחות החוצה ומאפשרת לאוויר צח לחדור פנימה.
שיערות הסוס מעבירות כל עודף חום ולחות הנפלטים מהגוף במהלך השינה וכתוצאה מכך, תהליך ההירדמות מהיר יותר, השינה הופכת לעמוקה, רצופה, מחדשת ובטמפרטורה המושלמת.
רק תדמיינו מה מיטת הסטנס יכולה לחולל באיכות השינה שלכם.

היפו אלרגני
שיער הסוס בו אנו משתמשים, נבחן ונבדק על ידי מספר מכוני מחקר אירופיים עצמאיים, אשר מצאו כי השיער לגמרי חופשי מאלרגנים. ראוי לציין גם כי שיער סוס הוא חומר אורגני, אנטי בקטריאלי, דוחה פטריות וקרדית האבק, ואלו מאפיינים התורמים לסביבת שינה הגיינית ובריאה.
חומר מילוי מאז המאה ה-19
אנו משתמשים בשיער סוס אמיתי כדי לנצל בחוכמה את המאפיינים הנחשקים שלו, לספק מוצר שהוא טבעי, טהור ובר- קיימא.
שיער הסוס נשטף תחילה במים רותחים ביסודיות, מסתחרר ועובר חיטוי. לאחר מכן הוא מחומם לטמפרטורה של 140 מעלות בלחץ אטמוספרי ובלחות גבוהה במשך 4 פעמים. התהליך כולו עובר ללא תוספות חומרים זרים והתוצאה היא חומר נקי, טבעי וקפיצי. השיער המעובד מאוחסן לפני שאנחנו מפרידים ומסרקים אותו, וכאשר אנו מתירים את השיער הארוך, הוא הופך למקומט באופן יפהפה ומגדיל את נפחו. התהליך הזה נשאר פחות או יותר ללא שינוי במשך שני דורות.
שיער סוס וסוגיו השונים
אנחנו בהסטנס משתמשים בסוגים שונים של שיער סוס עם תכונות משתנות:
שיער סוס מסוג A-Lyx - שיער זנב טהור שנבחר בקפידה תוך שימוש בשערות הארוכות והחזקות ביותר. סוג זה של שיער סוס מעניק תחושה קפיצית ליצירת מיטה קשיחה יותר.
שיער סוס מסוג J - תערובת של שיער סוס באיכות גבוהה, יחד עם שיער זנב בקר היוצרת תחושה קפיצית, רכה וגמישה יותר.

כותנה

בזכותה כל הגוף נושם בקלות, היא מספקת רכות, חוזק ומגע נעים להפליא.
כותנה היא אחת המתנות הרכות והנוחות ביותר שהטבע העניק לאנושות, והיא משלימה בדרך הטובה ביותר את שיער הסוס האיכותי.
היתרונות שהכותנה מעניקה יסייעו לכם להירדם מהר יותר ולהיסחף בשינה עמוקה לזמן ארוך.
גוף נושם לשינה איכותית 
בני אדם נושמים מהריאות, אבל אל לנו לשכוח שאנו נושמים גם דרך העור, ולכל אחד מאיתנו יש יותר מ-7 מיליון נקבוביות שנושמות ומסלקות רעלים מגופינו.
כדי ליצור אווירת שינה יבשה ונוחה, חשוב לישון על מיטה נושמת המאפשרת לאוויר להקיף את הגוף ולהגיע לכל נקודה, וזה בדיוק מה שהכותנה הרכה בה אנחנו משתמשים עושה.
ההבדל בין כותנה לחומר שאינו נושם
בטח שמתם לב איזו תחושה מרעננת ויבשה מעניקה חולצה העשויה מכותנה ביום קיץ חמים, זאת להבדיל מחולצה העשויה חומרים סינטטיים. ההבדל טמון ביכולות האוורור והרחקת הלחות של הכותנה. בייחוד כשמדובר במיטה, השימוש בחומרים סינטטיים שאינם נקבובים ולא מאפשרים נשימה, כמו גומי או פוליאסטר למשל, גורם לשמירה ואגירה של הלחות. אם זה לא מספיק רע, קרדית האבק מרבה להתפתח בדיוק בסביבה שכזאת – לחה וחמה. זיעה לילית מורכבת מ-98% מים ולכן אם ישנים על מיטה נושמת ומשתמשים במצעים עם אותן התכונות, הזיעה מתאדה ונוצרת הרגשה מאווררת ורעננה.

צמר

הטבע יצר נס קטן נוסף כאשר יצר את הצמר, כי הוא הפרטנר המושלם לשיער הסוס ולכותנה שלנו. צמר טהור הוא חומר רב ביצועי, עוזר להבטיח טמפרטורה נכונה בזמן השינה ומתפקד ממש כמו יחידת בקרה של האקלים במיטה. הצמר הוא אחד מהסיבים העמידים ביותר בפני אש, הוא חזק, אלסטי, עמיד במים ומבודד חום.
המתכון המושלם
מיטות הסטנס מורכבות במינונים של המתכון המושלם: תערובת של צמר וכותנה יחדיו' כאשר כל חומר נוכח בכמויות המדויקות לסיפוק הנוחות המושלמת.
היופי מתחיל מבפנים
לסיבי הצמר מבנה קפיצי מורכב עם משטח מחוספס, מבנה השונה מסיבים סינטטיים חלקים. המבנה הזה מאפשר כניסת אוויר בנפח גדול יותר בין הסיבים, כך שהחומר בעל תכונות בידוד, גמישות וחוסן טבעי. צמר הוא גם בעל יכולת מדהימה לספיגת מים, הוא יכול לספוג עד 30 אחוזים ממשקלו וזאת מבלי ליצור הרגשה רטובה. הנקבוביות הזעירות שלו מאפשרות מעבר של המים דרך הסיבים, ובזכות כל זה, הצמר מספק נוחות אידאלית גם בלילות הקיץ החמים וגם בלילות החורף הסגריריים.
מאז ועד היום, חומר בעל יתרונות מופלאים
ההיסטוריה של הצמר החלה לפני אלפי שנים. המצרים והבבלים טוו צמר והדוגמה העתיקה ביותר של טוויית צמר שוודי היא מתקופת הברונזה. היכולות של הצמר לחמם ולהגן בזמן השינה, ממש כמו בזמן ערות, נשארה בהינה עד היום.
הודות לשימוש בצמר, כותנה ושיער סוס בשילובים המחושבים בחוכמה, אנחנו מעניקים למיטות שלנו גמישות טבעית בלתי מנוצחת, ואת היכולת לווסת את טמפרטורת הגוף של האדם הישן בה.

פשתן

אם צריך לתאר את הפשתן ב-2 מילים הן יהיו 'ביצועים מאופקים'.
חומר צנוע עם יתרונות בריאותיים רבים המסייעים לשינה שלווה.

מעבר להיותו יציב וגמיש, הפשתן גם מסיט חשמל סטטי.
מחקרים מראים שחשמל סטטי עלול לגרום לכאבי ראש ולגירודים בעור ובנוסף, כאשר גוף האדם טעון יתר על המידה בחשמל סטטי, הוא מושך חלקיקים לא רצויים מהסביבה וזה יכול לגרום לאלרגיות או לגרום להחמרתן. על ידי שימוש בפשתן בשכבות המחושבות בקפידה בכל אחת מהמיטות שלנו, אנחנו מפחיתים חשמל סטטי מהגוף  ועוזרים לכם ליצור אנרגיה חיובית יותר בזמן השינה.
בנוסף, פשתן משמש כבולם רטט ורעשים, כך שהוא מאפשר לגוף לצבור אנרגיות, להתחדש ולישון בנוחות ובשלווה.

עץ אורן

הסלע שלנו.
האורן השוודי גדל באיטיות, מעניק יציבות, כוח וביטחון בלתי רגיל במיטות הסטנס.

המסגרות של המיטות שלנו עשויות מעצי אורן מלאים, הגדלים בקצב איטי ביערות הצפון של שוודיה.  
האיכות והאחריות הסביבתית חשובה וקרובה לליבנו, התשוקה שלנו לטבע גדולה ומגיעה עד לאופן בו כל עץ אורן גדל ולדרך בה היער מתחדש.
מסגרות העץ וראשי המיטה של מיטות הסטנס מאושרות FSC וזה אומר שניתן לעקוב אחר המקור שלהם, אפשר להיות בטוחים שעץ האורן ממנו הם עשויים נקטף באופן ששומר על המגוון הביולוגי של היער ועל התהליך האקולוגי שלו.

אנחנו מספקים 25 שנות אחריות על מסגרות המיטה שלנו.

קפיצים

הקפיצים הם מרכיב כל כך חשוב במיטות הסטנס, הם מיוצרים באיכות הגבוהה ביותר בבלעדיות בשוודיה והם ממש מדע לכשעצמם. מערכת הקפיצים מקלה על הלחצים הנוצרים בעמוד השדרה במהלך השינה ומעניקים תמיכה יציבה לגוף. כאשר מדובר בקפיצים של מיטות הסטנס, לעולם לא תרגישו או תשמעו אותם בזמן שהם פועלים.
כל מיטות הסטנס מכילות 2 מערכות קפיצים או יותר, אשר משתפות פעולה ביניהן: קפיצים רכים וגמישים המספקים פני שטח רכים, וקפיצים קשיחים יותר בשכבה שמתחת, לתמיכה עמוקה יותר. מערכות הקפיצים הללו עובדות יחד בהרמוניה ויוצרות יחדיו את המיטה שמתאימה לגופכם, מרגיעה ותומכת בו.
מספר הקפיצים הוא לא הדבר היחיד שחשוב 
מה שהופך את מערכת הקפיצים שלנו לכליל השלמות, הוא לא כמות הקפיצים, אלא הסוגים השונים שלהם, אופן מיקומם, והדרך בה הם משתלבים עם שכבות החומרים הטבעיים. ככל שמספר הסלילים גבוה יותר, איכות המיטה גבוהה יותר ולפיכך - אורך חייה גבוה יותר.
זה נשמע פשוט, אך העניין הרבה יותר מורכב בגלל שאם יהיו יותר מדי סלילים, הם ישפיעו על הדחיסה של הקפיצים.
מאזן המשתנים הוא קריטי כאשר מתכננים מערכת קפיצים המעניקה תוצאה אופטימלית, לכן אנחנו משתמשים בטכנולוגיה ייחודית ומדויקת ואם נודה באמת, מדובר בטכנולוגיה די מדהימה. כל אחת ממערכות הקפיצים שלנו מחושבת בקפידה וזאת על מנת לספק הקלה לגוף, לתמוך בו ולהעניק לכם חווית שינה איכותית וטובה יותר.

הייחודיות שבמערכת הקפיצים המבודדים שלנו
הקפיצים שלנו פועלים באופן עצמאי וייחודי, כל קפיץ נע בצורה אינדבדואלית לפי כל תנועה קלה של גופך. כאשר מופעל לחץ על קפיץ בודד, הקפיצים הסמוכים לו בקושי מושפעים מכך, אז אם הפרטנר שלכם זז ומתהפך במיטה במהלך הלילה, אתם בקושי תרגישו בכך.
כל קפיץ שוכן בכיס נושם המאפשר לאוויר לעבור דרכו ודרך המיטה כולה, זאת על מנת לספק סביבת שינה בריאה ורעננה.
הקפיצים שבמיטות הסטנס עוברים טיפול בחום המסדר מחדש את מבנה המתכת שלהם. הטיפול מבטיח שמירה על צורה וגמישות מדויקת כך שהם תמיד יחזרו למצבם המקורי לאחר שיופעל עליהם לחץ.
מערכת קפיצי בונל
מערכת הקפיצים התחתונה משמשת לספיגת רמות לחץ אינטנסיביות, תורמת לעומק הקפיצים ומעניקה לגופך תמיכה מעמיקה.

אנו מספקים אחריות של 25 שנים על מערכות הקפיצים שלנו.